close
تبلیغات در اینترنت
برنامه ریزی برای بچه دار شدن
loading...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی

بعد از آن که تصمیم به بچه دار شدن گرفتید، نوبت به برنامه ریزی برای بچه دار شدن است.  این برنامه ریزی به شما کمک می کند تا بارداری لذت بخشی را تجربه کنید و با اطمینان بیشتری در مسیر مادر شدن قدم بردارید. معمولا مادرانی که بدون هیچ پیش زمینه ای باردار می شوند؛ هم در دوران بارداری و هم بعد از زایمان با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند. اما با برنامه ریزی نه تنها سلامت جسمانی کودکتان را تضمین می کنید، بلکه با نگاهی عمیق تر مسائل بعد از زایمان را نیز در نظر می گیرید. در این مقاله به…

برنامه ریزی برای بچه دار شدن

هنر زندگی بازدید : 2 یکشنبه 23 دي 1397 نظرات ()

بعد از آن که تصمیم به بچه دار شدن گرفتید، نوبت به برنامه ریزی برای بچه دار شدن است.  این برنامه ریزی به شما کمک می کند تا بارداری لذت بخشی را تجربه کنید و با اطمینان بیشتری در مسیر مادر شدن قدم بردارید. معمولا مادرانی که بدون هیچ پیش زمینه ای باردار می شوند؛ هم در دوران بارداری و هم بعد از زایمان با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند. اما با برنامه ریزی نه تنها سلامت جسمانی کودکتان را تضمین می کنید، بلکه با نگاهی عمیق تر مسائل بعد از زایمان را نیز در نظر می گیرید. در این مقاله به اقداماتی که برای بچه دار شدن ضرورت دارند، پرداخته ایم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برنامه ریزی برای بچه دار شدن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

آمادگی برای بارداری

آمادگی در بارداری یعنی شما از لحاظ روحی و جسمی توانایی باردار شدن را دارید. ممکن است به اصرار شوهرتان یا اطرافیان بخواهید بچه دار شوید، چون فکر می کنید که باید وظیفه خود را به عنوان یک زن انجام دهید، در صورت عدم آمادگی برای باردار شدن ممکن است تجربه ای نه چندان شیرین برای خودتان و فرزندتان رقم بزنید.

مسئله دیگر شوهرتان است که تا چه حد برای پدر شدن تمایل دارد. حمایت و پشتیبانی او در این مسیرِ دشوار و شیرین لازم است. پس سعی کنید در مورد این موضوع به توافق برسید.

 

برنامه ریزی برای بچه دار شدن

برنامه ریزی برای بچه دار شدن علاوه بر اقداماتی که برای باردار شدن نیاز است باید جوانب دیگری را در نظر بگیرید. پس اگر تصمیمی جدی برای بچه دار شدن دارید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سلامت عمومی بدن

تحت نظر متخصص زنان و زایمان رژیم تغذیه مناسب همراه با مکمل های غذایی را شروع کنید. مصرف فولیک اسید مانع بروز اختلالات مادرزادی مغز و نخاع می شود. همچنین احتمال خطر سقط کاهش پیدا می کند، رسیدن به وزن نرمال اهمیت زیادی در سلامت نوزاد دارد. در زمان بارداری پیشگیری از بروز بیماری ها و عفونت ها لازم است پس تحت نظر پزشک، آزمایش های لازم را انجام دهید. مراقبت های پیش از بارداری را در نظر بگیرید.

در زمان تخمک گذاری رابطه برقرار کنید

حداقل دو ماه چرخه قاعدگی خود را در جدولی ثبت کنید. اگر قاعدگی نامنظم دارید زمان بیشتری باید این کار را انجام دهید. اگر سیکل عادت ماهیانه تان 28 روزه باشد، به احتمال زیاد 14 روز بعد از شروع آخرین عادت ماهیانه تخمک گذاری شروع می شود. از روش اندازه گیری دمای بدن یا ترشحات واژن هم می توانید برای تعیین زمان تخمک گذاری استفاده کنید. قبل از تخمک گذاری ترشحات واژن شفاف و لغرنده هستند. از کیت های مخصوص تست تخمک گذاری استفاده کنید. در این زمینه می توانید با یک متخصص زنان و زایمان نیز مشورت کنید.

سبک زندگی سالم

برای حفظ سلامتی خودتان و به دنیا آوردن نوزادی سالم سبک زندگی تان اهمیت زیادی دارد. فعالیت ورزشی منظم پیش از بارداری و تداوم آن در طول بارداری (بعد از سه ماه اول)، عدم مصرف مواد مخدر و الکل و کاهش عوامل استرس زای زندگی بسیار مهم است.

با همسرتان به توافق برسید

با همسرتان در مورد وظایفی که بعد از تولد بچه از او انتظار دارید انجام دهد صحبت کنید و به یک توافق کلی برسید. همراهی و حمایت شوهرتان باعث دلگرمی شما می شود تا بهتر بتوانید وظایف خود را به عنوان مادر و همسر انجام دهید. اختلاف سنی با فرزندان و سن مناسب برای بچه دار شدن از دیگر مسائلی هستند که باید با همسرتان به یک اشتراک برسید.

مهارت های فرزندپروری

قیل از اقدام به باردار شدن، آگاهی از مهارت هایی که لازمه فرزندپروری مناسب، برای شکل گیری دلبستگی ایمن در کودک اهمیت زیادی دارد. نوزاد از بدو تولد تا سنین جوانی با مراحل مختلف زندگی و بحران های خاص آن رو به رو می شود، با افزایش دانش خود در این زمینه ها می توانید به او کمک کنید که به بهترین نحو از این چالش ها عبور کند. نحوه برخورد و رفتار شما در شکل گیری نگرش کلی او به جهان، دیگران و آینده تاثیر به سزایی دارد.

تخمین وضعیت مالی

قبل از اقدام به بچه دار شدن برآوردی از وضعیت مالی خودتان و میزان هزینه های احتمالی برای بچه دار شدن، داشته باشید. بررسی کنید که آیا می توانید از پس هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، هزینه زایمان و مراقبت های ویژه بعد از آن و ... بربیایید. 

 

تک فرزندی یا چند فرزندی؟

اگر شما و همسرتان تصمیم دارید بیش از یک فرزند داشته باشید، تمام برنامه ریزی ها برای بچه دار شدن باید با حساسیت بیشتری دنبال شود. باید برآوردی داشته باشید که تا چه زمانی فرصت باروری دارید، می خواهید فاصله سنی فرزندانتان چقدر باشد، آیا از لحاظ مالی توانایی برآورده کردن نیازهای بیش از یک بچه را دارید، توانایی پذیرش مسئولیت بیشتر و صرف زمان بیشتر را دارید یا نه؟ تولد فرزند دیگر چه تاثیری روی کودک بزرگتر دارد و چطور از بروز هیجانات منفی در او پیشگیری کنید. درباره تک فرزندی بیشتر بخوانید.

 

بچه دار شدن راهی برای حفظ زندگی مشترک!

تولد فرزند شاید باعث پیوندی عمیق میان زوجی شود که رابطه ای صمیمی با یکدیگر دارند؛ اما اگر اختلاف و مشاجرات زیادی با همسرتان دارید، بچه نمی تواند راهی برای حل مسائل باشد. چرا که احتمالا به دلیل فشارهای مضاعفی که بر شما وارد می شود و صرف زمان بیشتر با نوزاد، فاصله بیشتری از همسرتان می گیرید. از طرفی بچه دار شدن شاید برای مدت کوتاهی همسرتان را به شما نزدیک کند اما در واقع هیچ مسئله ای را حل نکرده و تنها بر روی آن سرپوشی گذاشته اید. پس دیری نمی گذرد که مشکلات دوباره خود را نشان می دهند اما این بار همه چیز پیچیده تر خواهد بود. 

پیشنهاد می شود از یک مشاوره خانواده برای حل مسائل خود استفاده کنید. مشاور به شما کمک می کند تا سهم خود و همسرتان را درباره موضوعات مختلف بررسی و حل کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برنامه ریزی برای بچه دار شدن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : برنامه ریزی برای بچه دار شدن

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    آمار سایت
  • کل مطالب : 957
  • کل نظرات : 0
  • افراد آنلاین : 1
  • تعداد اعضا : 0
  • آی پی امروز : 1
  • آی پی دیروز : 19
  • بازدید امروز : 78
  • باردید دیروز : 49
  • گوگل امروز : 0
  • گوگل دیروز : 0
  • بازدید هفته : 285
  • بازدید ماه : 1,023
  • بازدید سال : 1,023
  • بازدید کلی : 8,687

  • علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد