close
تبلیغات در اینترنت
خطرات و عوارض رابطه مقعدی
loading...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی

عوارض رابطه مقعدی چیست؟ بسیاری از کسانی که به برقراری رابطه مقعدی می کنند از عوارض این نوع رابطه اطلاعی ندارند. یکی از اصلی ترین خطرات رابطه جنسی مقعدی بالا بودن احتمال انتقال بیماری های جنسی در این نوع رابطه است. رابطه مقعدی در میان زن و مرد چه از نظر متخصصان بهداشت و چه از طرف ادیان منع شده است. لذت حاصل از رابطه مقعدی بسیار کمتر از رابطه واژینال در هر دو جنس می باشد، چرا که این ناحیه از لحاط زیستی برای کسب لذت طراحی نشده است. این نوع رابطه در میان همجنس گرایان شایع می باشد. طبق…

خطرات و عوارض رابطه مقعدی

هنر زندگی بازدید : 1 چهارشنبه 07 آذر 1397 نظرات ()

عوارض رابطه مقعدی چیست؟ بسیاری از کسانی که به برقراری رابطه مقعدی می کنند از عوارض این نوع رابطه اطلاعی ندارند. یکی از اصلی ترین خطرات رابطه جنسی مقعدی بالا بودن احتمال انتقال بیماری های جنسی در این نوع رابطه است. رابطه مقعدی در میان زن و مرد چه از نظر متخصصان بهداشت و چه از طرف ادیان منع شده است. لذت حاصل از رابطه مقعدی بسیار کمتر از رابطه واژینال در هر دو جنس می باشد، چرا که این ناحیه از لحاط زیستی برای کسب لذت طراحی نشده است. این نوع رابطه در میان همجنس گرایان شایع می باشد. طبق مطالعات شیوع بیماری های مقاربتی نیز در این جمعیت بیشتر است. لازم است بدانید حتی یک بار رابطه مقعدی می تواند به طرفین آسیب بزند. در این مقاله دربارهعوارض رابطه مقعدی و علل منع آن صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه عوارض رابطه مقعدی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

سکس مقعدی

رابطه مقعدی، سکس از پشت یا  Anal Sex، یکی از اشکال رابطه جنسی است، که در آن دخول از طریق مقعد انجام می شوند. این نوع رابطه هم در مردان هم در زنان وجود دارد و آسیب های آن بسیار شدید است و لازم است نسبت به آن آگاهی لازم را پیدا کنید. اشکال مختلفی که می توان با عنوان رابطه مقعدی شناخته شود شامل دخول آلت جنسی مردانه، ورود هر شیئی به مقعد به قصد لذت جنسی و ارضای دهانی مقعد است.

 

 

عوارض جسمانی رابطه مقعدی

مقعد خشک است و فاقد لغزندگی و چربی واژن است:

به دلیل خشکی دهانه مقعد، دخول می تواند باعث پارگی بافت داخل مقعد شده و علاوه بر خونریزی، باکتری ها و ویروس ها را وارد جریان خون کند. این اتفاق باعث گسترش بیماری های جنسی مانند ایدز یا HIV شود. سکس مقعدی 30 برابر بیشتر از رابطه واژنی، خطر ابتلا به ایدز را افزایش می دهد. همچنین قرار گرفتن در معرض ویروس HPV ممکن است به ایجاد زگیل های مقعد و در ادامه به سرطان مقعد منجر شود. حتی استفاده از روان کننده ها و روغن ها با اینکه به ظاهر به رابطه کمک می کند اما نمی تواند از پارگی ها این ناحیه جلوگیری کند.

بافت داخل مقعد آسیب پذیر است:

بافت خارجی پوست دارای لایه هایی از سلول های مرده است که به عنوان محافظ در برابر عفونت ها عمل می کند. اما بافت درون مقعد این لایه ها را ندارد و با آسیب دیدن یا پارگی، به سادگی عفونت ها وارد جریان خون می شود.

مقعد برای نگهداری مدفوع طراحی شده:

عضله حلقوی مقعد، بعد از دفع تنگ می شود، در این هنگام که عضله تنگ است، دخول بسیار دردناک و سخت می شود. به مرور زمان باعث آسیب دیدن اسفنکتر (عضله انعطاف پذیر در دهانه خارجی مقعد) شده و قابلیت انعطاف و کنترل آن از بین می رود.

مقعد پر از باکتری و میکروب است:

حتی اگر هر دو طرف سکس هیچ بیماری مقاربتی یا عفونی نداشته باشند، باکتری های موجود در مقعد توانایی انتقال به آلت تناسلی مرد را دارد. به دلیل نزدیکی مقعد به واژن، ورود ترشحات مقعد به واژن به وسیله آلت تناسلی مرد، بسیار خطرناک است و می تواند منجر به عفونت واژن و آسیب های جدی واژن شود. بنابراین دخول آلت به واژن پس از رابطه مقعدی، به شدت خطرناک بوده و به هیچ وجه نباید انجام شود.

رابطه مقعدی می تواند خطرات زیادی داشته باشد. همچنین رابطه دهانی با مقعد می تواند برای هر دو طرف خطر هپاتیت، عفونت یا زگیل، HPV و دیگر عفونت ها. همچنین در صورت ورود اسپرم از دهانه مقعد به واژن، حاملگی می تواند اتفاق بیفتد.

به دلیل ماهیت انعطاف ناپذیر مقعد، بر اثر یک جابجایی یا فشار نابجا، امکان شکستگی آلت تناسلی مرد وحود دارد.

 

آسیب های روانی رابطه مقعدی

مقعد صرفا وسیله دفع مدفوع است و در هر دو جنس ساختار مشابهی دارد، بنابراین رابطه از این ناحیه، برای زن به عنوان از بین رفتن زنانگی و ماهیت بدن اوست. این اتفاق باعث ایجاد بحران های وجودی و زیر سوال رفتن زن بودن می شود. ممکن است افسردگی، ترس از رابطه، بی میلی جنسی، جدایی عاطفی و مشکلات روحی و روانی در زنان ایجاد شود. در واقع رابطه واژینال و استفاده از قابلیت طبیعی بدن، علاوه بر لذت جسمی و جنسی، باعث تجربه لذت روحی و ارضای عاطفی زن نیز می شود.

مردان به دلیل آسیبی که در حین این رابطه به زن وارد می کنند، در آینده احساس گناه را تجربه می کنند. مختل شدن هویت مردانه و زندگی جنسی سالم، افسردگی، احساس حقارت، اعتیاد به رابطه جنسی ناسالم و ضربه های روحی دیگر را به دنبال دارد. رابطه مقعدی باعث زود انزالی می شود. مرد به سرعت از این ناحیه ارضا می شود و زن به دنبال راهی برای ارضای خود می گردد، این مسئله فشار روحی برای دو طرف ایجاد می کند.

بنابراین عوارض رابطه مقعدی تنها جسمانی و آسیب های شدید روحی را به دنبال دارد. برای کسب لذت زودگذر، نباید آسیب های طولانی مدتی را در خود ایجاد کنیم.

 

احتیاط ها برای جلوگیری از عوارض رابطه مقعدی

تنها راه از بین بردن خطرات و عوارض رابطه مقعدی، اجتناب و انجام ندادن آن است. نکاتی برای افزایش ایمنی رابطه مقعدی را بیان می کنیم اما تاکید می کنیم هیچکدام از آن ها به طور کامل از آسیب دیدن شما محافظت نخواهد کرد:

_ استفاده از کاندوم برای محافظت از گسترش بیماری ها و عفونت ها بسیار مهم است.

_ از وارد کردن آلت به دهان یا واژن بعد از رابطه مقعدی جلوگیری کنید و حتما قبل از دخول و بعد از خروج از مقعد از کاندوم جدید استفاده کنید.

_ برای کاهش خطر آسیب به اسفکتر، از مقدار زیادی روان کننده استفاده کنید. با این حال خطر پارگی و آسیب دیدن مقعد همچنان وجود دارد.

_ قبل از رابطه مقعدی، برای کاهش خطر پارگی و آسیب، ریلکس کنید. دوش آب گرم ممکن است به شما کمک کند.

_ اگر رابطه مقعدی دردناک است، در هر مرحله ای که بود آن را متوقف کنید.

_ اگر بعد از رابطه مقعدی خونریزی داشتید یا هنگام تخلیه مدفوع سوزش یا درد احساس کردید حتما با پزشک مشورت کنید.

 

چرا مردان رابطه مقعدی می خواهند؟

اکثر مردان به دلیل ناتوانی در ارضای جنسی همسرشان و یا مشکلات واژنی آنها، رابطه از پشت را پیشنهاد می کنند و احساس می کنند از این راه می توانند به همسرشان لذت جنسی مضاعفی اهدا کنند. در این شرایط زن لازم است با تایید توانایی همسرش از ارضای او و ابراز رضایت از سکس، احساس قدرت و لذت را به او منتقل کند. به علاوه دو طرف باید با لمس دیگر نقاط تحریک پذیر، آمادگی برای رابطه را ایجاد کنند و به تناسب آن به ارگاسم برسند.

 

چرا زنان با سکس مقعدی موافقت می کنند؟

زنان عموما به دلیل مشکلات واژن یا درد در آن ناحیه، پیشنهاد رابطه مقعدی می دهند یا در صورت درخواست همسر، با آن موافقت می کنند. برخی هم برای جلب رضایت همسر به این درخواست تن می دهند. زنان باید بدانند در هر حالتی رابطه مقعدی نادرست و آسیب زاست.

همچنین به دلیل شرایط هنجاری و فرهنگی، مسئله پرده بکارت، باعث می شود زنان برای رابطه جنسی قبل از ازدواج محدودیت داشته باشند و رابطه مقعدی را به عنوان راهی بی خطر برای رفع نیاز جنسی تلقی کنند.

بهتر است زوجین برای رسیدن به اهداف خود در هر رابطه ای ابتدا پیامدهای رابطه را مورد بررسی قرار دهند. مشاوره جنسیبه زوجین در هر مرحله ای برای کسب لذت جنسی و جلوگیری از انحرافات خدمات ارائه می دهد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه عوارض رابطه مقعدی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خطرات و عوارض رابطه مقعدی

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 786
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 23
 • آی پی دیروز : 15
 • بازدید امروز : 65
 • باردید دیروز : 64
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 733
 • بازدید ماه : 1,256
 • بازدید سال : 6,550
 • بازدید کلی : 6,550

 • علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد