close
تبلیغات در اینترنت
دختر خوب برای ازدواج | ویژگی ها
loading...

هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی

  دختر خوب و مناسب برای ازدواج دارای چه ویژگی هایی است؟ این سوال معمولا برای مردانی که تصمیم به ازدواج دارند مطرح می شود. اما زنان و دختران نیز به دنبال ویژگی هایی هستند تا بتوانند مرد مورد علاقه خود را جذب کنند. "دختر خوب" بودن برای هر کس تعریف متفاوتی دارد. ازدواج مهم ترین تصمیم زندگی هر فردی است بنابراین باید برای چنین انتخابی با دیدی باز جلو برود. متخصصان پبشنهاد می کنند برای گرفتن یک تصمیم مناسب ابتدا باید به یک خودشناسیرسیده باشید. در این صورت است که می دانید از همسر آینده…

دختر خوب برای ازدواج | ویژگی ها

هنر زندگی بازدید : 7 دوشنبه 14 آبان 1397 نظرات ()

 

دختر خوب و مناسب برای ازدواج دارای چه ویژگی هایی است؟ این سوال معمولا برای مردانی که تصمیم به ازدواج دارند مطرح می شود. اما زنان و دختران نیز به دنبال ویژگی هایی هستند تا بتوانند مرد مورد علاقه خود را جذب کنند. "دختر خوب" بودن برای هر کس تعریف متفاوتی دارد. ازدواج مهم ترین تصمیم زندگی هر فردی است بنابراین باید برای چنین انتخابی با دیدی باز جلو برود. متخصصان پبشنهاد می کنند برای گرفتن یک تصمیم مناسب ابتدا باید به یک خودشناسیرسیده باشید. در این صورت است که می دانید از همسر آینده تان چه انتظاراتی دارید. آشنایی قبل ازدواج طرفین را برای شناخت بهتر از یکدیگر آماده می کند. با این حال اگر تصمیم به ازدواج دارید بهتر است ویژگی یک دختر خوب و مناسب برای ازدواج را بدانید. در این مقاله درباره ویژگی های دختر خوب و مناسب برای ازدواج صحبت خواهیم کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

 

ویژگی های زن مناسب برای ازدواج

دختر خوب و زن مناسب در مرحله اول کسی است که شما او را دوست دارید. اما در مراحل بعدی لازم است با شناخت دقیق خود و دختر مورد علاقه تان، انتخاب آگاهانه و هوشمندانه ای داشته باشید. در این مطلب 23 ویژگی زن مناسب برای ازدواج را خواهید خواند. برای اطلاع از ویژگی مردان مناسب برای ازدواج کلیک کنید.

خودش را می شناسد و خود را پذیرفته است:

اولین قدم در آمادگی زنان برای ازدواج شناخت خود است. زن باید بداند از زندگی خودش چه می خواهد و چه چیز هایی را دوست دارد. خودش و بدنش و جنسیتش را پذیرفته و از آن راضی است. به دنبال مکملی برای خود است و سعی نمی کند خودش را از نو یک آدم دیگه بکند.

تفاهم دارید:

زن و شوهر لازم است حداقل در سلیقه و علاقه های خود به تفاهم نسبی برسند و به علایق هم احترام بگذارند. در بلند مدت عدم شباهت در سلایق زوجین، می تواند زمینه درگیری و ناراحتی های زیادی را فراهم کند. همچنین تفاهم در تیپ ها و ویژگی های شخصیتی موضوعی است که با دریافت مشاوره قبل از ازدواج میسر می باشد.

قصد و نیت ازدواج دارد:

زنی که قصد ازدواج دارد می داند که از زندگی چه می خواهد. اگر قصدش جدی باشد، این را صریحا اعلام کرده و عمر خود را پای روابط بی هدف تلف نمی کند. با شما صادق است و اگر قصد ازدواج نداشته باشد رابطه را ادامه نخواهد داد. او از حرف ازدواج و رویاپردازی هایش لذت می برد. زنی که قصد ازدواج نداشته باشد هیچ شرایط و محدودیتی برای طرف مقابلش قائل نمی شود و هیچ انتظاری از او ندارد.

باهوش است:

هنگامی که شما به دنبال یک شریک برای زندگی هستید از این مطمئن شوید که او باهوش است. حتی باهوش تر از شما. یک زن باهوش می تواند جزئیات زندگی شما را زیر نظر داشته باشد و در آینده شما را از زوال عقل نجات خواهد داد. 

برای خود محدودیت و چهارچوب مشخص می کند:

زنی که آمادگی ازدواج دارد می پذیرد که باید تفاوت هایی را در خود و زندگی اش به وجود بیاورد. برای روابط دوستی خود با شما مشورت می کند و تمایل دارد که به یک نقطه مشترک برسید. رفتارش در میان عموم بالغانه و محترمانه و کنار شما صمیمی و مهربان است و خود واقعی اش را به نمایش می گذارد.

ویژگی های اخلاقی مثبت:

زن بد دهن، بی ادب و بداخلاق اصلا برای ازدواج مناسب نیست. زن شما در آینده مادر فرزندان شماست. اگر او بداخلاق و بد دهن باشد هرگز نمی تواند فرزند خود را به خوبی تربیت کند. صبر، ادب، لطافت در کلام و رفتار، بخشش و گذشت، فداکاری، وفاداری و پشتکار برخی از ویژگی هایی است که زن لازم است برای داشتن آن ها تلاش کند تا بتواند به فرزندان خود آموزش دهد.

برای شما دوست داشتنی و فوق العاده باشد:

زنی که می خواهید با او ازدواج کنید باید از نظر شما فوق العاده به نظر برسد. به قول معروف باید حس کنید که برایش می میرید و نمی توانید بدون او زندگی کنید. از نظر شما جذاب و زیبا و دوست داشتنی است و حاضر نیستید او را با کسی عوض کنید.

عزت نفس دارد:

زنی که خارج از رابطه با شما، از زندگی اش رضایت و دوست داشته باشد، می تواند شما را نیز دوست داشته باشد. زنی که به شما و احساستان نیاز داشته باشد برای ازدواج مناسب نیست، بلکه او با عزت نفس کامل از شما می خواهد عاشقش باشید و به او توجه کنید.

صداقت دارد:

یکی از مهم ترین ویژگی های دختر خوب و زن مناسب برای ازدواج، داشتن صداقت با است. هیچ چیز مثل دروغ گویی و پنهان کاری نمی تواند باعث فروپاشی بنای یک زندگی شود. پس از این مورد مطمئن شوید و شما هم سعی کنید با صداقت خود، اهمیت این ویژگی را برای همسر آینده خود روشن کنید.

چشم انداز مثبت دارد:

زن زندگی، نسبت به آینده و پیشرفت خوش بین است. او از اهداف شما حمایت می کند و نگران آینده است. برای پیشرفت شما و خودش تلاش می کند و به شما کمک می کند تا تمام پتانسیل های خود را ارائه دهید و بهترین خود باشید.

توانایی سازگاری دارد:

زنی که برای ازدواج آمادگی دارد، لج باز و یک دنده نیست. او قادر است در شرایط بحرانی، برای بهبود زندگی از برخی تمایلات خود بگذرد و با شرایط متفاوت کنار بیاید. اگر به اجبار از چیزی که دوست دارد محروم شود، زمین و زمان را به هم نمی دوزد و سعی می کند با موقعیت جدید سازگار شود.

مهربان و گشاده رو است:

زنی که آمادگی ازدواج دارد، بخشنده و مهربان است. به نیازهای دیگران اهمیت داده و نفع جمعی برایش مهم است. نیازهای زندگی خود را می داند و می تواند شرایط مناسب را برای کارهای خیر و عام المنفعه تشخیص دهد. خسیس و خودخواه نیست و به درد هم نوعان خود اهمیت می دهد.

معایب شما را می پذیرد:

دختر خوب و مناسب برای ازدواج، شما را با تمام معایب و ناتوانی هایتان می پذیرد و در صورت امکان برای اصلاح آن ها تلاش می کند. در این مورد لازم است مرد نیز معایب خود را بپذیرد و در این مسیر رو به روی همسر خود قرار نگیرد. اصلاح خصلت های بد شما و بهبود روابط زناشویی برایش مهم است و تسلیم نمی شود. کسی که برای بهتر شدن شما تلاش می کند، قطعا شما را دوست دارد.

توانایی مراقبت را دارد:

زنی که توانایی مراقبت از دیگران را داشته باشد، یکی از ویژگی های مهم زنانه را دارد. او باید راه های مراقبت از خودش و خانواده اش را در هنگام بیماری بداند و نسبت به آن حساس باشد.

در مشاجرات خونسردی خود را حفظ می کند:

زنی که برای ازدواج آماده باشد، می تواند در هنگام مشاجرات آرامش خود را حفظ کند و برای یافتن آرامش شما تلاش کند. اگر عصبانی است، خشم خود را کنترل می کند و هنگام عصبانیت شما، همراهیتان نمی کند و سعی می کند آرامش را به محیط برگرداند. برای اطلاع از راه های کنترل خشم کلیک کنید.

امنیت مالی برایش مهم است:

زنی که به وضعیت مالی شما اهمیت نمی دهد و هیچ انتظار مالی ندارد، به احتمال زیاد شما را دوست ندارد. منظور توقع زیاد یا پول پرستی نیست. بلکه زن لازم است نسبت به پیشرفت مالی شما حساس باشد و از شما بخواهد تا درآمد خود را افزایش دهید و توانایی مدیریت مالی خودش و شما را داشته باشد.

مورد اعتماد است:

زنی که می خواهید با او ازدواج کنید باید کاملا مورد اعتماد شما باشد. اگر به دختر مورد نظرتان شک دارید، باید شک را برطرف کرده و به یک اعتماد متقابل برسید. هیچ رابطه ای با شک و بی اعتماد پایدار نخواهد بود.

سلامت جسمانی و روانی داشته باشد:

زن، به دلیل طبیعت فیزیکی و توانایی فرزند آوری، لازم است که از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی باشد و نسبت به سلامت خود و شما بسیار حساس باشد. به بهداشت و تناسب اندام خود اهمیت دهد. همچنین همسر شما باید از نظر روانی در وضعیت مناسبی باشد. افسردگی، اضطراب یا وسواس از اختلالات بسیار عمده ای هستند. اگر همسر مورد نظر شما در دوره ای این مشکلات را تجربه کرده است، بدانید که طبیعی است.

به خانواده اهمیت می دهد:

دختر خوب و مناسب ازدواج به خانواده خود احترام می گذارد و نسبت به آنها عاطفه و تعلق خاطر دارد. زنی که بتواند از خانواده اش دست بکشد، حتی بخاطر شما، او نسبت به بنیان خانواده تعلقی ندارد و ممکن است در آینده با شما نیز به مشکلات متعددی بر بخورد.

به بچه ها علاقه دارد:

دختر آماده ازدواج به بچه ها علاقمند و با آن ها خوش رفتاری می کند. البته قبل از آن باید در مورد داشتن فرزند و حتی تعداد آن با طرف مقابل خود به توافق برسید و در مورد عدم تفاهم، درباره ازدواج جدی تر فکر کنید.

سازگاری جنسی داشته باشید:

یکی از دلایل اصلی طلاق، نارضایتی و عدم تفاهم زوجین از روابط جنسی و توانایی های جنسی همسر است. لازم است که درباره علایق جنسی خود به تفاهم برسید.

شما را به چالش می کشد:

زن، برده شما نیست که بی چون و چرا از شما تبعیت کند. زن خوب اعتماد به نفس دارد و شما را برای تصمیم ها، رفتار و درخواست های اشتباهتان به چالش می کشد. البته اینکه لازم است از همسر خود حرف شنوی داشته باشد قابل انکار نیست، اما زن خوب به هویت مستقل خود دست پیدا کرده و زندگی زناشویی را از یک رابطه ارباب – برده ای متمایز می کند. زنی که در هر حال از شما پیروی و اطاعت می کند، نمی تواند در مواقع بحرانی زندگی خود را نجات دهد.

تنبل نیست:

زن در صورت شاغل نبودن، نباید تا 12 ظهر بخوابد. او لازم است که توانایی مدیریت منزل و انجام کارهای خانه را آموخته باشد. او باید آشپزی را در حد مناسبی بلد باشد. البته لازم است که شوهر نیز در کارهای خانه و آشپزی دستی داشته باشد و همه مسئولیت ها را گردن همسر خود نیاندازد، مخصوصا اگر زن شاغل باشد، نیاز است که کارهای منزل به صورت حداکثر اشتراک انجام شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

 

  مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی خانواده هنر زندگی با بهره مندی از کادر مجرب خدمات خود در زمینه مشاوره تلفنی خانواده با موضوعاتی شامل مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی دختر و پسر،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدی، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره اعتیاد، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره همسریابی مشاوره خانواده تلفنی با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره زندگی مشترک،  مشاوره تلفنی خانواده با موضوع مشاوره جنسی

 

 

 

 

 

منبع: دختر خوب برای ازدواج | ویژگی ها

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 957
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 19
 • بازدید امروز : 4
 • باردید دیروز : 49
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 211
 • بازدید ماه : 949
 • بازدید سال : 949
 • بازدید کلی : 8,613

 • علائم استرس علائم اضطراب افسردگی علائم افسردگی درمان افسردگی مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره جنسی مشاوره کودک مشاوره طلاق مشاوره ترک اعتیاد مشاوره خیانت دارو های ضد افسردگی درمان استرس زود انزالی درمان زود انزالی خود ارضایی خود ارضایی در مردان خود ارضایی در زنان خود ارضایی کودکان مشاوره روانشناسی مشاوره روانشناسی تلفنی اختلال نعوظ درمان بی خوابی درمان اضطراب استرس وسواس فکری درمان وسواس فکری اسکیزوفرنی ترک سیگار افسردگی ملانکولیک مالیخولیا افسردگی پس از زایمان کودک یک ساله از شیر گرفتن کودک افسردگی در کودکان سکس گروهی وسواس روش های صحیح مطالعه کاهش استرس کودکان استرس کودکان ارضا نشدن زنان نحوه رفتار با کودکان بیش فعال بازتاب نوزاد